Лофт: нове життя індустріальних будівель

У Нью-Йорку сьогодні майже не залишилося занедбаних заводів та складів. Більшість із них, біля доків Лондона та каналів Амстердама, переобладнані під студії чи майстерні. Ідея створення лофтів з’явилася під час Великої депресії (1929–1933 рр.) в Америці, коли світова економічна криза вдарила по США, спровокувавши закриття банків і спад промислового виробництва. Місцева богема звернула увагу на величезні площі занедбаних індустріальних будівель, а також їхні високі стелі та панорамні вікна.

На Мангеттені в 1962 році король попарту Енді Воргол відкрив артстудію «Фабрика», де постійно кипіло насичене життя творчої інтелігенції. Музиканти, письменники, художники, режисери були завсідниками цього незвичайного за своєю енергетикою та наповненням місця. Простір також називали «Срібною Фабрикою» через велику кількість сріблястих деталей в інтер’єрі: кулі під стелею, обгортки фольги, фарба. До речі, ідею зі сріблястими акцентами Воргол узяв у свого друга Біллі Нейма, дизайн квартири якого був оформлений у такий спосіб.

Тут працювало багато робітників, що випускали біля 80 шовкографій на день. Саме в цьому будинку сформувалася особлива тусовка, яку пізніше називали «суперзірками Воргола». Репутацію «модного кубла» студія здобула завдяки своїм вечіркам.

У Москві команда Digital October створила в лофті колишньої фабрики «Красный Октябрь» майданчик для ділових зустрічей представників технологічного й освітнього середовища, проведення головних бізнес-подій країни. Також тут є банкетна зала й затишний ресторан.

Будівлю звели в 1889 році, вона належала кондитерській компанії. На фабриці стояла парова машина з виробництва шоколаду, тому це місце називають «шоколадний лофт». Технологічний центр працює з березня 2011 року.