Індустріальний стиль в інтер’єрі

«Овва!» або «Неймовірно» — саме так реагує відвідувач офісу, який уперше побачив інтер’єр в індустріальному стилі, або друзі, що прийшли на новосілля свого неординарного друга. Таким зовнішнім виглядом житла направду можна здивувати.

Ровесниками цього стилю є діти дев’яностих, які вже давно не діти. Це працездатна категорія людей, яка через глобалізацію залишається на гребені хвилі навіть завдяки домашньому інтер’єру.

«Робота з тим, що є під рукою, або з тим, що ви можете знайти» — ось у чому полягає індустріальний стиль в інтер’єрі. І це не тільки винахідливість, а ще й економія на химерних різьблених візерунках по дерев’яних або металевих меблях.

untitled_panorama1_1small-1500x700

Умови роботи

Від вас індустріальний стиль вимагає максимальної простоти й відкритості:

  • говорячи про простоту, ми маємо на увазі прямі лінії, невигадливі візерунки, чого не скажеш про складність конструкцій. Сучасне мистецтво крокує в ногу з таким видом інтер’єру. Яскравим акцентом може послужити новий винахід датських майстрів: годинник без цифр, але зібраний із сотень дрібних деталей;
  • щодо відкритості, то такий інтер’єр створюється в максимально просторій будівлі з високими стелями, що дає змогу відчути масштаби задуму в чистому вигляді. Усе продумане до дрібниць — величезні вікна, масивні стіни, досить вільний для творчості простір.

Трохи про витоки

Індустріальний інтер’єр у буквальному сенсі виріс із занедбаних промислових будівель та зупинених заводів. Сталася ця подія в ранніх 90-х і впевнено вкоренилася в дизайнерському мистецтві нашого століття. Країною походження індустріального стилю за правом є Америка. Вона — передовик за новими технологіями, медициною та промисловістю. Але деякі будинки поступово відживають своє, а їхнє місце розташування так і залишається в центрі перенаселеного мегаполісу. На допомогу мешканцям таких міст приходить індустріальний стиль в інтер’єрі. Він дає нове дихання занедбаним спорудам, які обтяжують життя всьому населенню. Такі будинки стають місцем проживання приватних власників квартир, а також створюють комфортні умови для роботи десятків офісів.

Деякі дизайнери почали надавати шарм подібним приміщенням за допомогою інсталяцій із венеціанського скла, розкішних кришталевих люстр і дорогих ексклюзивних меблів. Такий антураж чудово вписався в гармонійний стиль і тепер є невід’ємним атрибутом інтер’єру.

Принципи створення

У створенні інтер’єру в стилі індастріал варто керуватися певними факторами.

  1. Простота та невимушеність лежать в основі творчості. Ба більше — усі комунікаційні атрибути винесені напоказ. Це труби опалювальних систем та водопроводу, гофровані витяжки та електричні дроти. Більше не треба морочитися, під якими гіперконструкціями сховати все, що потрібно. Можна залишити так, як воно є. Метри дизайнерського мистецтва запевняють, що іржа на металевих предметах навіть надає їм особливого шарму.
  2. Меблі в індустріальному стилі мають бути виконані з натуральних матеріалів. Політ для творчості величезний. Є безліч видів деревини з різних порід дерев, зі своїм унікальним орнаментом та кольором. З металу використовують сталь, олово, алюміній, залізо. Наприклад, усі полиці для речей можуть бути виконані з металевих рейок, стільці — з дубових дощок. Матеріали для м’яких меблів також бажано використовувати зі зносостійких натуральних тканин.
  3. Не перевантажуйте приміщення зайвими предметами, дозвольте дихати в ньому вільно. Усе має бути виконано дуже просто, але витримано в єдиному стилі. Не бійтеся виставляти на загальний огляд абсолютно абсурдні предмети інтер’єру, які вас надихають.
  4. Колірна гама — спокійні тони й напівтони. В основу покладено гармонію і зв’язок із природою, тобто природні матеріали, що використовуються в роботі, здебільшого не повинні мати яскравого забарвлення. Якщо ви робите основний акцент на металі, значить, використовуйте сірий колір та його напівпівтони, щоби виділити різні предмети інтер’єру. Єдине доповнення щодо металу — не використовуйте золотих відтінків, це не кіч, ми вже давно перейшли в нову епоху промислового перевороту.
  5. Яскравим акцентом може стати будь-яка річ, виконана в провокативному кислотно-жовтому кольорі, індиго чи іншому, з яким ви асоціюєте сплеск емоцій.

Пам’ятка дизайнеру

Надихайтеся природою на тлі промислової революції. Комбінуйте натуральні матеріали. На блошиних ринках можна знайти неймовірні речі та зробити справжній лофт. Це може бути будь-що: від металевого абажура з кришталевими вставками до велосипеда, на якому їздив учасник революції 1917-го року ХХ століття.