Індустріальний стиль: історія, особливості

Індустріальний стиль став ідеалом дизайнерського мистецтва для багатьох прихильників з усіх куточків планети. Велику популярність має автентичний лофт і в Україні. Це зумовила тенденція до оточення себе предметами історії в сучасному розвиненому світі.

Автентичний лофт
Автентичний лофт

Історія

Такий неординарний стиль у дизайні приміщень бере свій початок у дев’яностих роках двадцятого століття в Нью-Йорку (США). Це дух промислових комплексів, будівель великих заводів, складських приміщень та загалом усього, що пов’язує нас із технічним прогресом. У центрі мегаполісу, що розвивається, ремісники змушені були перебиратися на околиці у зв’язку з високою орендною платою, а їхні масштабні будівлі стали переобладнувати під офіси або приватні квартири. Так з’явився промисловий інтер’єр із досить незвичними предметами в нехитрому умеблюванні.

Бетон в індустріальному інтер’єрі
Бетон в індустріальному інтер’єрі

Особливості

Стіни, підлога та стеля мають залишатися у вигляді, максимально наближеному до початкового. Бетонна підлога й цегляні стіни — одні з найважливіших елементів декору. Якщо приміщення переоснащується під квартиру, можна постелити теплу підкладку під бетонне покриття або укласти натуральний дерев’яний паркет.

Цегляні стіни — один із найважливіших елементів лофт-декору
Цегляні стіни — один із найважливіших елементів лофт-декору

Ще один важливий момент — виставляння напоказ комунікацій, які під час виконання інших дизайнерських стилів ховаються під стяжки або гіпсові конструкції. Вам потрібно лише перевтілити за допомогою спокійних тонів фарб сантехнічні труби, витяжки та теплообладнання.

Сантехнічні труби в інтер’єрі
Сантехнічні труби в інтер’єрі

Ключові елементи

Важливими етапами створення індустріального дизайну є такі пункти.

1. Вибір колірної гами. В інтер’єрі мають бути присутні лише спокійні тони, здебільшого сірого та білого кольорів, а також кольори природних матеріалів, наприклад, незабарвлене дерево. Для того, щоби виділити предмети в такому практично однотонному приміщенні, використовують напівтони основного кольору. Стеля фарбується переважно в білий.

Спокійні тони в лофт/індастріал-інтер’єрі
Спокійні тони в лофт/індастріал-інтер’єрі

2. Меблі в стилі індастріал підбирають виключно з натуральних матеріалів (метал, дерево). Варто звернути увагу на колір металу. У цьому стилі виключені золоті відтінки або блискучий метал.

Меблі в стилі індастріал із натуральних матеріалів
Меблі в стилі індастріал із натуральних матеріалів

3. У предметах інтер’єру можуть використовуватися виробничі верстати, що віджили своє, прожектори та всі ті предмети, які легко перевтілить талановитий дизайнер — так з’являється нове життя старих речей.

Нове життя старих меблів у лофт-дизайні
Нове життя старих меблів у лофт-дизайні

4. Важливим елементом стане невеликий яскравий акцент інтер’єру. Такий предмет може бути пофарбований у кислотно-жовтий, індиго або будь-який інший барвистий колір.

Яскраві меблі в лофт-інтер’єрі
Яскраві меблі в лофт-інтер’єрі